Android 11 Bazı Özellikleri Test Ediliyor

Android 11 Bazı Özellikleri Test Ediliyor

Android 11 geliştirici önizleme sürümü yayınlayarak kullanıcılarını mutlu etti. Şimdilik sadece Pixel 3 XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlarında deneyimlenebilen geliştirilmiş Colombus sistemi ortaya çıktı.

Android 11 geliştirci önizleme sürümü yayınlandı ve Google´ın üzerinde çalıştığı yepyeni özellik gün yüzüne çıktı. Bilindiği üzere Google, Android 10 sürümünü geçtiğimiz yılın Eylül ayında yayınlamıştı. Google bu defa beklenenden daha hızlı bir şekilde Android 11 geliştirici önizleme sürümü yayınlayarak kullanıcılarını mutlu etti.

Android 11 geliştirci önizleme sürümü ile Google´ın Colombus adı verilen bir yazılım özelliğini test ettiği keşfedildi. Bu yeni fonksiyon ile telefonun arka kısmına dokunduğunuzda cihazınızdaki akselometre devreye giriyor ve yaptığınız çift dokunuşu algılıyor. Aşağıdaki videolardan Colombus sistemi çift dokunuş ile cihazın içerisindeki akselometre ve jiroskopları kullanarak “ekran fotoğrafı alma, son uygulamaları görüntüleme” gibi birtakım işlevleri gerçekleştirebildiğini görebilirsiniz.

Tüm bunların yanında, çift dokunuş özelliğini aşağıdaki seçenekler için kullanmanız da mümkün;

* Müziği oynatma ve durdurma.
* Gelen aramayı sessize alma.
* Alarmı susturma.
* Google Asistan’ı başlatma.
* Kamera açma.
* Kronometreyi kapatma.
* Bunlarla beraber kullanıcıların tercihine bırakılan diğer özellikler.

Oluşturulan bu yazılım her koşulda çalışabiliyor, telefonunuzun ekranı kapalı olsa dahi... Böylelikle cihazınızın gereksiz şarj tüketimi de engellenmiş oluyor. Colombus sistemi şimdilik sadece Pixel 3 XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL cihazlarında deneyimlenebiliyor.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-MAİL
0216 553 67 03
İş günleri 09:00 - 19:30
Çalışma saatleri dışında arama talebinde bulunabilirsiniz.