DailyMotion Siber Saldırıya Maruz Kaldı

DailyMotion Siber Saldırıya Maruz Kaldı

Papüler sosyal medya sitesi olarak da bilinen DailyMotion geçtiğimiz günlerde siber saldırıların hedefi oldu. Siber güvenlik, büyük miktarda kullanıcısı verisiyle çalışan firmalar için ciddi bir konu. Hiç yavaşlamayan siber saldırılar karşısında firmaların çeşitli güvenlik adımları atmaları gerekiyor.

Şimdi ise video paylaşım sitesi DailyMotion´ın bir siber saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı. Saldırı sonucunda birkaç kullanıcının hesap verilerinin sızdığı belirtiliyor. ZDNet´e göre saldırı, kullanıcı adları ve parolalarının "kava kuvvet" saldırısıyla otomatik olarak denenmesi şeklinde gerçekleşti.

Yeni Spider-Man´de üç sürpriz
DailyMotion henüz resmi bir açıklama yapmasa da, kullanıcılarına gönderdiği epostalarda saldırının 19 Ocak´ta başladığını ve "kısıtlı sayıda" hesabın etkilenmiş olabileceğini söyledi. Etkilenen kullanıcıların oturumunu kapatan firma, bu kullanıcılara parolasını sıfırlamasını söyledi.

DailyMotion, yaşadığı saldırıyı GDPR kanunları kapsamında Fransa´nın gizlilik takipçisi CNIL´ye (Commission nationale de l´informatique et des libertés) bildirdi. Firma saldırıya karşı "gerekli tüm adımları" attığını söylese de, hangi çapta bir sızıntı yaşandığı tam olarak bilinmiyor.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-MAİL
0216 553 67 03
İş günleri 09:00 - 19:30
Çalışma saatleri dışında arama talebinde bulunabilirsiniz.