Microsoft ve Sony El Sıkıştı!

Microsoft ve Sony El Sıkıştı!

Sony ve Microsoft iş birliği kararı aldı. Microsoft Bulut platformu tabanlı yeni bir oyun deneyimi için iki dev firma el sıkıştı.

 
Dev firmaların CEO´ları bulut tabanlı yapay zeka çözümleri için bir araya geldi. Taraflarca imzalanan anlaşma, iki şirket oyun ve içerik hizmetlerini desteklemek için Microsoft Azure´da bulut çözümleri geliştirmeyi temel alıyor. Anlaşma doğrultusunda Sony ve Microsoft akıllı görüntü sensöleri içeren, iletken yapay zeka tasarımlarında da iş birliğine gidecek.
 
Anlaşmaya dair açıklama Sony´nin CEO´su tarafından yapıldı. Kenichiro Yoshida;
 
´´PlayStation´ın kendisi yaratıcılık ve teknolojinin entegrasyonu ile ortaya çıktı. Misyonumuz, bu platformu, mümkün olan en iyi deneyimi sağlayan bir bulut ortamı ile her zaman ve her yerde sorunsuz bir şekilde geliştirmek. Uzun yıllar boyunca Microsoft bizim için kilit bir iş ortağı oldu, elbette iki şirket de bazı alanlarda rekabet ediyordu.´´
 
Microsoft CEO´su Satya Nadella ise açıklamasında, Sony´nin eğlence ve teknoloji sektöründe her zaman lider olduğunu ve ortaklığın temelinin buna dayandığını belirtti.
 

Sony müşterilerine daha iyi ve yeni oyun deneyimleri sunmak için Azure AL´dan yararlanacak. Teknoloji dünyasında ki iki devin güçlerini birleştirmesi büyük merak uyandırırken avantajları ve dezavantajları tartışılmaya başlandı.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.
ADRES
Mimar Sinan Mahallesi Evliya Hoca Sokak No:2/1 Üsküdar / İSTANBUL
TELEFON
E-MAİL
0216 553 67 03
İş günleri 09:00 - 19:30
Çalışma saatleri dışında arama talebinde bulunabilirsiniz.